Drupal je nejen redakční systém pro správu obsahu, ale i aplikační rámec pro tvorbu libovolného webu.

Drupal je open-source redakční systém pro správu obsahu pohánějící miliony webových stránek a aplikací. Je postavený, používaný a podporovaný aktivními a různorodými komunitami lidí po celém světě. Drupal lze použít pro jakékoliv stránky, od osobních blogů až po podnikové systémy.

Redakční systém pomůže aktualizovat obsah Vašeho webu, pozvedne popularitu pro vyhledávače a zvýší návštěvnost stránek. Správu obsahu ovládnete nezávisle sami.

Redakční systém, publikační systém či systém pro správu obsahu (CMS) jsou synonyma označující webovou aplikaci určenou pro správu internetových dokumentů. Umožní jednoduše vytvářet obsah Vašich stránek prostřednictvím webového rozhraní prohlížeče, bez potřeby kódování obsahu.

K programování aplikací používáme PHP ve spojení s databází MySQL. Kombinace dvou nejčastějších technologií umožňuje zhotovit e-shop, redakční systém či jinou aplikaci podle Vašeho přání. Jako aplikační rámec pro webové aplikace používáme Drupal.

V současné době jsou moderní weby fakticky webovými aplikacemi, interaktivní software je doručovaný klientovi přes internet. S rozšiřující funkčností narůstá složitost stránek, jež mohou obsahovat celé balíky skriptů a tisíce řádek kódu.