Redakční systém, publikační systém či systém pro správu obsahu (CMS) jsou synonyma označující webovou aplikaci určenou pro správu internetových dokumentů. Umožní jednoduše vytvářet obsah Vašich stránek prostřednictvím webového rozhraní prohlížeče, bez potřeby kódování obsahu.

Publikační systém je rozdělen na dvě základní části – administrační rozhraní a veřejnou část. Do administrační sekce má přístup jeden nebo více správců webu, veřejná část je určena pro Vaše návštěvníky. Správce může měnit obsah stránek, návštěvník stránky jen prohlíží a nepozná, že jsou vytvářeny redakčním systémem. Správce ovládá chování a provoz publikačního systému a nemusí přitom znát jazyky HTML, PHP nebo databáze SQL, vkládání obsahu se podobá práci s textovým editorem.

Většina našich projektů obsahuje redakční systém pro správu obsahu s  administračním rozhraním. Můžete snadno a rychle publikovat informace určené Vašim klientům a partnerům.

Redakční systém se instaluje většinou na server společně s Vaším webem. Na serveru musí být přístupná podpora skriptovacích jazyků (PHP) a  databází (MySQL).

K čemu je systém pro správu obsahu?

V současnosti jsou moderní dynamické weby koncipovány jako webové aplikace a jádrem řady z nich jsou systémy CMS, často se také uvádí „motorem webu je CMS“ nebo „stránky pohání CMS“. Publikační systém tak slouží ke snadnému uspořádání a aktualizaci Vašich stránek, web můžete aktualizovat sami s minimálními náklady.

CMS se uplatní téměř u všech typů webových projektů, od firemních, obchodních i nekomerčních webových stránek, přes osobní stránky, blogy, fotogalerie, až po zpravodajské a informační portály.

Co umí redakční systém?

Mezi základní funkce redakčního systému, lépe řečeno systému pro správu obsahu (CMS), patří:

  • vytváření, modifikace a zveřejnění dokumentů (stránek, článků, zpráv, novinek) pomocí jednoduchého editoru
  • správa uživatelů a přístupových práv k dokumentům
  • nahrávání a vkládání souborů, obrázků a galerií
  • práce s kalendářem, nastavení doby zveřejnění článku na webu
  • správa diskusí a  komentářů, možnost povolit či zakázat vkládání komentářů k jednotlivým článkům
  • efektivní textové vyhledávání dokumentů
  • anotace článků a  RSS výstup
  • statistika přístupů, záznamy návštěv a pohybu čtenářů po webu
  • intuitivní ovládání s nápovědou v češtině

Některé funkce jsou obsaženy v základní instalaci redakčního systému, další rozšiřující možnosti lze většinou i za provozu přidávat pomocí doplňkových modulů. Moderní CMS systém je aplikační rámec (Framework), na kterém lze budovat malé i velké projekty s vysokou návštěvností.

Naše nabídka publikačních systémů

Typů redakčních systémů je nespočet, existuje jak řada programů nabízených jako svobodný software pod veřejnou licencí GNU, tak i komerčních řešení. Do trojice nejpoužívanějších Open Source redakčních systémů na světě patří WordPress, Joomla! Drupal. Srovnání a hodnocení této trojice CMS je na webu přespříliš. Upřednostňujeme používání systému Drupal s otevřeným zdrojovým kódem, který lze rozšiřovat a přizpůsobovat pomocí vlastních PHP funkcí. Důvodem upřednostnění Drupalu je hlavně naše několikaletá zkušenost, dále jsme schopni nabídnout naše služby i ve spojitosti s WordPressem, se systémem Joomla! nepracujeme.

Publikační systém za cenu: 0, - Kč

Cena za licenci k užívání redakčního systému je skutečně nulová. Cena instalace a přizpůsobení CMS je závislá na typu konkrétního projektu a je součástí základní nabídky v rámci tvorby webových stránek.

Redakční systém s Drupalem

Máte zájem o redakční systém s Drupalem? Kontaktujte nás pomocí mailového formuláře.