Testování stránek je podstatnou součástí webového projektu a odhalí příčiny neúspěšnosti. Analýza jednotlivých zkoumaných faktorů pomůže vypátrat nedostatky stránek a přispěje ke zvýšení návštěvnosti, efektivity a úspěšnosti webu.

Proč stránky přivádí málo návštěvníků? Proč se odkaz nezobrazuje na předních místech při hledání klíčových slov? Proč zákazníci nedokončí objednávku, proč prezentace nevydělává a nesplňuje svůj účel? Najdeme zjevné i skryté rezervy Vašich stránek a navrhneme způsob odstranění nedostatků.

Ověřování vlastností webu začíná již při tvoření obsahu (navigace a  struktura webu, hustota klíčových slov), některé je vhodné testovat v  průběhu celého vývoje (validita, velikost objektů, přístupnost, zobrazení v různých prohlížečích). Jiné stačí prověřit až po vytvoření stránek a odhalené chyby posléze napravit (korektní funkce odkazů). Způsob testování objektivních a subjektivních faktorů je různý, k testování většiny z nich lze použít různé online nástroje a utility. Pracné a  náročné je testování použitelnosti.

Naše služby objeví chyby Vašich internetových stránek, nesprávnosti odstraníme, efektivně zvýšíme návštěvnost a získáme nové zákazníky.

Analýza SEO optimalizace
SEO analýza je součástí optimalizace pro vyhledávače a navazuje na analýzu klíčových slov. Rozbor z hlediska SEO je určen pro existující či právě vyvíjené stránky nebo webové obchody. Ověříme stránky ve vztahu k optimalizaci pro vyhledávače ( SEO) a  navrhneme účinné úpravy webu pro zlepšení.
Analýza a testování použitelnosti
Jak snadno se uživatelé orientují na stránkách, jak rychle pochopí jejich uspořádání a ovládání a jaký celkový dojem o firmě získají?. Použitelné stránky jsou přehledné, srozumitelné, snadno ovladatelné a  nenutí uživatele příliš přemýšlet. Zjistíme míru použitelnosti stránek podle mnoha kritérií a nabídneme řešení nalezených nedostatků.
Analýza přístupnosti
Prozkoumáme Vaše webové stránky ve vztahu k přístupnosti podle obecných pravidel a standardních doporučení. Informace na webu se musí zobrazovat korektně ve všech běžných prohlížečích, musejí se rychle načítat i na pomalejším připojení, měly by se zobrazit správně také na starších strojích, měly by je správě číst uživatelé s poruchou zraku.
Audit webových stránek
Komplexně prověříme Váš web v oblasti optimalizace pro vyhledávače, použitelnosti, přístupnosti, technického řešení a doporučíme zlepšení pro lepší úspěšnost a efektivnost stránek. Součástí auditu je odhad nákladů na opravy webu.

Předpokladem testování stránek nebo libovolného ověřování webu je však jeho obsah. Nemá smysl testovat stránky bez kvalitního obsahu.

Kontaktujte nás

Zajímá Vás testování stránek?

Máte-li zájem o ověření webových stránek a webový audit, spojte se s námi právě nyní prostřednictvím našeho formuláře. Kontaktujte nás, rádi Vám pomůžeme a navrhneme to nejlepší řešení, které uspokojí Vaše potřeby. Naše odpověď na sebe nenechá dlouho čekat.